MANHATTANI LINNA- KESKKONNAST INSPIREERITUD

Kerkimas on kolme trepikojaga maja, mis linna poolt Lennujaama suunas kasvab astmelisena 5-korruselisest 8-korruseliseks.

MANHATTANI LINNA- KESKKONNAST INSPIREERITUD

Kerkimas on kolme trepikojaga maja, mis linna poolt Lennujaama suunas kasvab astmelisena 5-korruselisest 8-korruseliseks.

ARHITEKTUURNE ÜLDLAHENDUS

Arenduse eripäraks on kõrged standardid igas aspektis – ehituse- ja siseviimistlusmaterjalide kvaliteet, elu- ja tööruumide õhukvaliteet ning mugavused, mida hoone oma elanikele pakub.

Tartu mnt 44 elu- ja ärihoone kavandamisel olemasolevasse keskkonda on välditud suuri kontraste. Hoone on sobitatud tänavaruumi „auku“ arvestades naaberhoonete kõrgusi ning fassaadidetaile.

Maja keskele on jäetud läbi kahe korruse ava, mille kaudu saab liigelda nii jalakäija kui ka sõiduauto.

FASSAAD

Pikk fassaad on kujunduslikult jaotatud mitmesse eri mahtu, vältimaks ühe pika fassaadi teket. Fassaadide viimistluses on kasutatud erinevat värvi kompostiitplaate ning erineva faktuuriga betoonpindu.

1. korrusel paiknevad suurte klaaspindadega äripinnad. Sissepääsusid ilmestavad varikatused ning puidu imiteeringuga fassaadiplaadid.

Hoone hoovipoolne fassaad on kujundatud rõdudega. Rõdudel on kasutatud rohkesti vertikaalhaljastust koos klaaspiiretega.

Igal hoonel on oma eripära mida tuleb avastama tulla – nii ka Tartu mnt 44 äri- ja kortermajal kui Tallinna ühel tulevasel maamärgil.

Fassaadivalgustus on lahendatud arhitektuuri kaunistaval ja välja tooval põhimõttel, mõjudes samal ajal linnaruumis maitsekalt, silmapaistvalt ja kutsuvalt. 

Antud hoone tugevaks identiteedi loojaks on kindlasti perforeeritud vertikaalsete moodulite helendav valguskihistus, mis annab hoonele eripära ja muudab fassaadi mänguliseks. 

Lisaks on valgusega rõhutatud hoone unikaalset heksagoni-mustrilist pinda, tuues välja arhitektuurselt ruumilise reljeefsuse. 

Valgusega on pehmelt toetatud ka hoone väljaulatuvad rõdusid, mille õrn rütmiline kuma muudab hoone elegantseks ja märgatavaks igale vaatlejale. 

Valgustus on fassaadil kas peidetud või pindadega paralleelselt jooksev ning teadlikult tasakaalustatud valgusintensiivsuste kontrastidega mis on öisel ajal programmeeritud hämarduma, vältimaks üleliigset ning tihti ebameeldivat valgustust ehk valgusmüra linnaruumis.

Lisaks kutsuvale fassaadivalgustusele on iga külastajat ees ootamas salapärane valgusmäng välises aatriumis, mis muudab hoone külastuse unustamatuks kogemuseks.

ENERGIATÕHUSUS

Tulenevalt tehnilistest lahendustest, ehitamisel kasutatavatest materjalidest ning valitud tehnosüsteemidest on kortermaja arvutuslik energiamärgise klass A.

Hoone katusele on kavandatud päikesepaneelid.

TARGA KODU LAHENDUS

Kõik korterid on varustatud puutetundliku ekraaniga, mis võimaldab juhtida kodu erinevaid funktsioone. Mobiilirakenduse abil on võimalik targa kodu lahendust juhtida ka kodust eemal olles.

  • vasta videofono kõnedele
  • korteri valgustuse on/off lülitus
  • üldalade läbipääsude juhtimine
  • kütte ja ventilatsiooni juhtimine
  • jahutuse juhtimine
  • korteri tarbimisnäitude kuvamine ja kauglugemine

PARKIMINE JA PANIPAIGAD

Autode parkimiskohad on kavandatud kortermaja keldrikorrusele ning ka hoonest eemal paiknevale parkimisalale.

Parkimiskohad garaažis ja sisehoovis on varustatud elektriauto laadimisvalmidusega.

Maa-alusesse parklasse sissesõidul on paigaldatud autode numbrituvastuskaamera.

Sissesõidupandus on köetav.

Panipaigad paiknevad hoone keldrikorrusel. Panipaikade seinad on laotud Columbia kivist, üleval metallrestid. Panipaikade uksed on metalluksed või lamineeritud vineeruksed. 

Igas panipaigas on üks elektripistik 50cm kõrgusel põrandast, kus saab laadida elektrilist tõukeratast või tasakaaluliikurit.

Aknad – kolmekordse klaaspaketiga Saksa tüüpi puit-alumiiniumaknad

Korterite välisuksed – spoonitud tuletõkkeuksed, varustatud uksemagnetiga

Siseseinad – korterite vahelised seinad on raudbetoonpaneelist või täiendava kipsi ja villaga kaetud kergplokkidest seinad, mis tagavad nõutava helipidavuse taseme. Korterite siseseinad on terasprofiilidega 2-kordsed kipsplaat kergvaheseinad. Köögimööbli tagustes seintes on karkassi vahele lisatud OSB plaat põrandalt 1,5 meetri kõrguselt kuni laeni. Kommunakatsioonišahtide seinad on laotud 150mm Bauroc plokist.

Kandekonstruktsioon – monoliitsed ja monteeritavad raudbetoonelemendid.

Välisseinad –SW-tüüpi kolmekihilised seinaelemendid, ühekihilised raudbetoonpaneelid, välisseinad on terasest termoprofiilidest.

Katus – lamekatus, rohekatus. Katusele on planeeritud päikesepaneelid.

Vahelaed – monteeritavad raudbetoonist õõnespaneelid. Põrandakonstruktsioonis on sammumüra summutav vahekiht.

Trepid – hoone sisesed trepid on monteeritavad raudbetoontrepid, mis viimistletakse keraamilise plaadiga.

Liftid - kortermajja on planeeritud 3 reisilifti, mis liiguvad garaažikorruse ja viimase korruse vahel.

Jahutus - kõikidesse korteritesse on projekteeritud jahutus kaugjahutuse baasil.

Küte - hoone on ühendatud kaugküttevõrku. Kõikides eluruumides on ruumipõhiselt reguleeritav vesi-põrandaküte, märgades ruumides on lisaks ka elektriline põrandaküte.

Ventilatsioon - igas korteris on korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem, mis tagab vajaliku õhuvahetuse. Ventilatsiooniagregaat asub vannitoas ripplae taga.

Veevarustus - nii külma- kui soojavee arvestid on kaugloetavad.

Elektripaigaldis - kaugloetavad elektriarvestid asuvad hoone peakilbiruumis. Korterite kilbid paiknevad kas esiku tsoonis või korteri abiruumis. Sanitaarruumide ja esikute ripplagedesse on paigaldatud süvistatud LED-valgustid. Tubades on kaabeldus valgustitele, valgustid hangib ja paigaldab korteri omanik.

Nõrkvool - elu- ja magamistubades on vähemalt üks võimalik asukoht TV paigaldamiseks, kus on kahe- kuni neljane pistikupesade komplekt koos internetipesaga. Vannitubades/duširuumides on kaks pistikupesa pesumasina ühenduskoha juures ning üks pistikupesa valamu läheduses. Osades korterites on kahene pesumasina ühenduskoht loodud abiruumi. Korteri välisuks on varustatud uksemagnetiga.

Rõdud, terrassid – rõdude piireteks on 1,2 meetri kõrgune karastatud ja lamineeritud turvaklaas, terrasside ala ümbritseb 1,2 meetri kõrgune klaas- või lillekastpiire. Rõdude põrandad on kaetud männipuidust sügavimmutatud laudisega. Seinale paigaldatakse välisvalgusti.

VÕTA ÜHENDUST

Suurepärase asukoha ja 21. sajandi mugavustega Avaloni äri- ja kortermaja pealinna glamuuri keskmes.

Kaisa Marissa Aduson

MÜÜGIJUHT
kaisa.aduson@avalon.ee
+372 5280 920

KÜSI PAKKUMIST

Email again:

VAATA ASUKOHTA KAARDIL

AVALONESTATE OÜ Avalon.ee
info@avalon.ee
+372 50 42 945
Maakri 30, Tallinn
tartu mnt 44 elu- ja ärihoone Tartu maantee 44, Tallinn
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.